O bezpieczeństwie podczas wakacji czyli ścieżka dydaktyczna służb mundurowych w Karlinie
13 / 06 / 2018 | Michał | wyświetleń: 388

12 czerwca 2018 już po raz 9 funkcjonariusze Straży Miejskiej w Karlinie zorganizowali Ścieżkę Dydaktyczną pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2018”.

Zgodnie z tradycją karlińska ścieżka edukacyjna przybrała formę stanowisk informacyjnych poszczególnych służb mundurowych rozmieszczonych na terenie miasta Karlino. Uczniowie biorący udział w akcji mieli za zadanie odwiedzić każde stanowisko mundurowych gdzie przygotowane zostały pytania oraz zadania specjalne. Za prawidłowe odpowiedzi oraz poprawne wykonanie ćwiczeń przyznawane zostały punkty. Klasa która zdobyła największą liczbę punktów otrzyma pamiątkowy puchar oraz nagrodę niespodziankę, ale o tym która z klas zwyciężyła dzieci dowiedzą się podczas zakończenia roku szkolnego 22.06.2018.


Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali funkcjonariusze z 15 formacji: Komendy Policji Powiatowej w Białogardzie, Komisariatu Policji w Karlinie, Żandarmerii Wojskowej ze Świdwina, Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Karlinie, Straży Granicznej w Kołobrzegu, Straży Leśnej w Gościnie, Straży Łowieckiej w Koszalinie, Służby Więziennej z Dobrowa, Straż Ochrony Kolei w Koszalinie, Inspekcji Transportu Drogowego. z Koszalina, WOPR w Karlinie, Jednostki Wojskowej-Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, 21. Baza Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie oraz OSP Białogardzko – Koszalińskiego Klubu Płetwonurków „NORTH DIVERS” oraz Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.


W ścieżce dydaktycznej jak co roku wzięło udział ponad 400 dzieci ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Karlino oraz podopieczni z placówek Warsztatu Terapii Zajęciowej ”ISKIERKA” w Karlinie i Stowarzyszenia Integracji Społecznej ”DROGA” w Karlinie.


Wspólne spotkania z dziećmi wpływają pozytywnie na wzbogacenie wiedzy,  przyczyniają się do wymiany doświadczeń,  zacieśniają i usprawniają dotychczasową współpracę, a tym samym podnoszą jakość i efektywność działań na rzecz bezpieczeństwa.


Głównym celem wspólnych działań jest podniesienie świadomości i wiedzy w obszarze bezpieczeństwa i porządku na drogach – uczestników ruchu drogowego, a także ostrzegania przed innymi niebezpieczeństwami czyhającymi podczas nadchodzącego okresu wakacyjnego np. nad jeziorem, rzeką,  w lesie, czy w mieście.


Wydarzenie ma charakter edukacyjno-informacyjny, ponieważ dzieci odwiedzając poszczególne stanowiska nie tylko dowiadują o codziennej pracy służb poszczególnych formacji ale również zdobywają niezbędną wiedzę na temat postępowania w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu i życiu. Młodzież jest również edukowana pod względem radzenia sobie w sytuacjach wymagających szybkiej oraz fachowej pomocy przedmedycznej.


grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ