Tymczasowe aresztowanie podpalacza
21 / 03 / 2019 | Michał | wyświetleń: 897

W miesiącach wrześniu i grudniu 2018 roku, w krótkich odstępach czasu, na terenie Karlina, miały miejsca pożary  pojemników do selektywnej zbiórki odpadów przy ulicy Moniuszki, pożar pojemników do selektywnej zbiórki odpadów i budynku sklepu przy ulicy Wojska Polskiego, pożar budynku przy ulicy Plac Jana Pawła II-go oraz pożar budynku przy ulicy Białogardzkiej.  Łączna wartość strat powstałych w wyniku pożarów wyniosła 225 tys 283zł. Ponadto podczas ostatniego pożaru bezpośrednie zagrożenia życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach w kwocie 2mln.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karlinie, prowadząc czynności wykrywcze w sprawach zaistniałych pożarów, w efekcie uzyskanych informacji i wykonanych czynności procesowych, ustalili podejrzanego o dokonanie serii wszystkich opisanych podpaleń. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Karlina. Zgromadzono materiał dowodowy uzasadniający przedstawienie podejrzanemu zarzutów dokonania przestępstw zniszczenia mienia oraz sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach.


Jak ustalono sprawca działał w warunkach recydywy, ponieważ odbywał już w przeszłości karę pozbawienia wolności za przestępstwa podobne.

Komendant Komisariatu Policji w Karlinie wystąpił do Sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd, po zapoznaniu się z materiałami sprawy, zastosował tymczasowe aresztowanie podpapalacza na okres trzech miesięcy.

Za popełnione przestępstwa grozi podejrzanemu kara pozbawienia wolności do 10 lat.


grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ