Chuligański wybryk
21 / 03 / 2019 | Michał | wyświetleń: 958

W dniu 18 listopada 2018 roku, w Karlinie, na terenie kompleksu rekreacyjnego – przystani kajakowej przy ulicy Nadbrzeżnej, nieznany sprawca,  wjechał samochodem na nawierzchnię niedawno ułożonej trawy z rolki.  Następnie osoba ta, umyślnie wprowadzając kilkakrotnie na trawie w poślizg  prowadzony pojazd, dokonała całkowitego zniszczenia trawy i zamontowanego pod trawą drenażu. Następnie osoba ta oddaliła się pojazdem z terenu przystani w nieznanym kierunku.

W wyniku działania sprawcy, doszło do zniszczenia mienia, gdzie wysokość strat na szkodę Urzędu Gminy Karlino wyniosła  6.194zł.


W Komisariacie Policji w Karlinie było prowadzone dochodzenie w sprawie dokonanego zniszczenia mienia, jednakże z uwagi na brak naocznych świadków zdarzenia postępowanie zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawcy czynu. Pomimo tej decyzji,  karlińscy policjanci kryminalni nadal poszukiwali dowodów w niniejszej sprawie.  Dociekliwość przyniosła pozytywny efekt – policjanci ustalili, że sprawcą był młody mężczyzna, aktualnie mieszkaniec Poznania, który okazjonalnie przyjeżdżał do swoich znajomych w Karlinie. Policjanci zlokalizowali mężczyznę i w marcu bieżącego roku podjęli wobec niego czynności procesowe, w toku których przyznał się on do dokonania umyślnego zniszczenia mienia. Nie potrafił przy tym logicznie wyjaśnić co kierowało nim gdy dokonywał dewastacji nawierzchni przystani kajakowej.

Za dokonany czyn  sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Apelujemy o reagowanie na stwierdzane naocznie przypadki bezmyślnego niszczenia naszego wspólnego mienia, bądź chcociażby anonimowego zgłąszanie tego typu spostrzeżeń na numer alarmowy 112.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ