Tytoń i papierosy bez akcyzy ujawnione na terenie gminy Karlino
21 / 03 / 2019 | Michał | wyświetleń: 412

W miesiącu lutym bieżącego roku, policjanci z Komisariatu Policji w Karlinie, realizując czynności służbowe, udali się do mieszkań dwóch mieszkańców gminy Karlino celem ujawnienia krajanki tytoniowej i podrabianych papierosów bez  polskich znaków akcyzy.


W efekcie podjętych czynności służbowych, w miejscu zamieszkania pierwszego z mężczyzn ujawniono znaczne ilości krajanki tytoniowej oraz papierosów marki Camel i NZGold oraz waga elektroniczna używane  przy sprzedaży tytoniu. Tytoń i wagi elektroniczne do jego rozważania znaleziono rónież w misjecu zamieszkania  Ustalona łączna kwota narażenia na uszczuplenie podatku akcyzowego wyniosła 18.900 złotych.


Opisana sytuacja ujawnionego  nielegalnego handlu wyrobami tytoniowymi niewiadomego pochodzenia, nie był  jedynym takim przypadkiem w ostatnim okresie czasu. W czwartym kwartale 2018 roku, policjanci z Komisariatu Policji w Karlinie udali się do  mieszkańca Karlina, który także miał być w posiadaniu dużej ilości tytoniowych wyrobów bezakcyzowych. W toku przeprowadzonego przeszukania ujawniono nielegalne wyroby tytoniowe  w postaci  76,7 kilogramów krajanki tytoniowej i 19 tysięcy sztuk papierosów marki Korona, niewiadomego pochodzenia.  Ustalona wówczas kwota narażonego na uszczuplenie podatku akcyzowego wyniosła   76.250 złotych.


Sprawcom opisanych powyżej przestępstw grozi kara  lub kara pozbawienia wolności, lub też obie te kary łącznie, natomiast zabezpieczone artykuły tytoniowe ulegną przepadkowi.


Apelujemy o zaniechanie zakupu wyrobów tytoniowych niewiadomego pochodzenia, które, z uwagi na brak norm jakościowych przy ich wytwarzaniu, mogą być potencjalnie szkodliwe dla zdrowia ludzkiego!

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ