Seniorzy wzmocnieni w działaniu na rzecz lokalnych społeczności
31 / 03 / 2021 | Michał | wyświetleń: 132

Kompleksowe wsparcie gminnych rad seniorów z regionu zachodniopomorskiego w zakresie efektywnego działania na rzecz lokalnego środowiska osób starszych to główny cel projektu „Profesjonalne i zaangażowane Rady Seniorów”. Do tego unikatowego przedsięwzięcia, realizowanego z radami seniorów z całego regionu zachodniopomorskiego, przyłączyła również Miejska Rada Seniorów w Karlinie.

Grafika projektu „Profesjonalne i zaangażowane Rady Seniorów”

Nasi radni seniorzy wezmą udział w inspirujących warsztatach, dzięki którym wzmocnią swoją wiedzę na temat innowacji społecznych na rzecz osób starszych, dowiedzą się jak efektywnie komunikować o działaniach rady w lokalnej społeczności, czy też jak budować sojusze wokół swoich inicjatyw.

Z kolei doskonałą okazją do wymiany kontaktów i doświadczeń między radnymi seniorami z całego regionu będzie wojewódzka konferencja dla rad seniorów i pracowników samorządowych, zaplanowana na wiosnę 2022 r.

Grafika projektu „Profesjonalne i zaangażowane Rady Seniorów”

Organizatorem projektu jest Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego, znana z wieloletnich działań senioralnych pod hasłem „Pora Seniora”. W minionych latach z oferty bezpłatnych szkoleń, warsztatów i aktywności kulturalno-rekreacyjnych organizowanych przez fundację skorzystało ponad 300 seniorek i seniorów z 15 różnych wsi.

 Grafika projektu „Profesjonalne i zaangażowane Rady Seniorów”

Bieżące informacje o projekcie „Profesjonalne i zaangażowane Rady Seniorów” znajdą Państwo na stronie internetowej www.RadnySenior.pl oraz na fanpage www.facebook.com/radyseniorow

Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
08 / 04 / 2021 | Michał
grafika