Polska drużyna zwyciężyła w Międzypaństwowym Meczu w zapasach kadetów w Karlinie !
25 / 05 / 2021 | Michał | wyświetleń: 96

Mecz pomiędzy reprezentacjami Polski, Ukrainy, Niemiec, Czech, Francji i Litwy w grupie junior młodszy w zapasach już za nami. Drużynowo to właśnie Polska reprezentacja wygrała w karlińskiej Homanit Arenie. Brawo dla zawodników za świetne widowisko.

Międzypaństwowy mecz w zapasach,

Podczas inauguracji zapaśniczego Meczu Międzypaństwowego w Karlinie podziękowano Mistrzyni Europy do lat 23 Wiktorii Chołuj z AKS Białogard, która wywalczyła w Skopje złoty krążek. Gratulacje Wiktorii złożył także obecny podczas zawodów Andrzej Supron prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

W karlińskiej hali stoczono kilkadziesiąt pojedynków w różnych grupach wiekowych w zapasach w stylu wolnym. Najlepiej spisała się Polska drużyna, dla której zawody były doskonałym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w kategorii junior młodszy. Powołani na Mistrzostwa Igor i Filip Szuccy pojadą do Bułgarii razem z trenerem reprezentacji Polski Wojciechem Sadowskim, który na co dzień jest również ich trenerem klubowym MLUKS Karlino.

W swoim pojedynku Igor Szucki (71kg), reprezentujący ML UKS Karlino pokonał poprzez przewagę techniczną Litwina Liudowika Didgenero, natomiast Filip Szucki (80kg) wygrał z zawodnikiem z Czech.

Ostatecznie Polacy pokonali złożony z zawodników z Niemiec i Czech Euroteam 1 i zremisowali z Euroteamem 2 (Francją i Litwą) oraz Ukrainą. O klasyfikacji końcowej zdecydowały zebrane przez biało-czerwonych punkty w poszczególnych pojedynkach i tym samy to właśnie Polska uplasowała się na pierwszej pozycji pośród ekip biorących udział w zawodach.

Bardzo dobrze na macie poradzili sobie również nasi najmłodsi zapaśnicy, którzy rywalizowali podczas zawodów w Zachodniopomorskiej Lidze Dzieci. MLUKS Karlino reprezentowali: 25 kg Remisko Bartek, 27 kg Jedrzej Witczak / Filip Strzelecki, 30 kg Mikołaj Michniewicz, 33 kg Karolina Gwóźdź / Borys Soltan / Oliwier Steć/Jakub Zalewski , 37 kg Ewelina Gwóźdź / Maciej Kogut, 41kg Nikodem Siarkiewicz /  Fabian Spolski, 45 kg Wojciech Tomczyk, 50 kg Patryk Fałęcki / Bartosz Więcek, 55 kg Hanna Szucka, 60 kg Maciej Falgowski/ Igor Stolarek.

Wyniki klubowe prezentują się następująco:

• MLUKS Karlino vs AKS Białogard 4:6
  • MLUKS KARLINO VS ZKS Białogard 5:5
  • MLUKS KARLINO VS ZKS KOSZALIN 4:6
  • MLUKS Karlino vs Zapasy Kolobrzeg 5:5

Impreza była dofinansowania ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Międzypaństwowy mecz w zapasach,Międzypaństwowy mecz w zapasach,

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za udane występy polskich zapaśników podczas zbliżających się Mistrzostw Europy kadetów w Bułgarii (14-20.06) oraz Mistrzostw Europy juniorów (28.06 – 4.07) w Niemczech.