Współpraca z niemieckim partnerem biznesowym
09 / 04 / 2019 | Urszula | wyświetleń: 378

9 kwietnia 2019 r. w Karlinie odbyło się szkolenie dla przedsiębiorców z naszego regionu pod hasłem „Kontrakt z niemieckim partnerem handlowym: wybrana problematyka negocjacji, wykonywania i opłacalności kontraktu”, zorganizowane przez  Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego w Szczecinie, największej na świecie sieci wsparcia dla ambitnych mikro, małych i średnich przedsiębiorców w innowacyjnym i międzynarodowym rozwoju.

Szkolenie rozpoczęło się od przedstawienia i prezentacji  usług sieci  EEN działającej przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego w Szczecinie, która w ramach swojej działalności pomaga bezpłatnie polskim przedsiębiorcom  w znalezieniu na rynkach zagranicznych sprawdzonych partnerów do współpracy, pośredniczy w negocjacji umów kooperacyjnych, oraz poszukuje dla firm dostępnych technologii i rozwiązań.

Celem szkolenia było przedstawienie możliwych ryzyk występujących w handlu zagranicznym w trakcie przygotowania i realizacji transakcji eksportowych, wskazanie różnych metod zabezpieczania się przed ich skutkami. Na szkoleniu zostały poruszone m. in. zagadnienia dotyczące przygotowania kontraktu z niemiecką firmą, rozliczanie i odzyskiwanie VAT. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się jak przedstawić ofertę niemieckiemu partnerowi oraz w jaki sposób negocjować swoje warunki współpracy.

Szkolenie poprowadził Pan Ewald Sladek – trener, doradca i konsultant podatkowy obsługujący niemieckie i polskie podmioty gospodarcze, konsultant niemieckiej kancelarii podatkowej obsługującej polskie podmioty gospodarcze, certyfikowany księgowy wpisany w Izbie Doradców Podatkowych Brandenburg (reprezentuje polskie podmioty wobec niemieckich organów podatkowych)

 

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ