Turniej Nadziei Olimpijskich oraz Puchar Polski Kadetek w zapasach
18 / 03 / 2019 | Magda | wyświetleń: 760

W dniach 15 -17.03.2019 r. w Homanit Arenie w Karlinie odbywały się równolegle Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w zapasach kobiet grupy wiekowej Junior oraz Puchar Polski Kadetek – eliminacje do OOM.

Na matach w nowoczesnej hali w Karlinie spotkały się 203 zawodniczki, reprezentujące 16 województw oraz reprezentantki Czech i Węgier. Emocji zatem nie brakowało, a stoczone walki pokazały wysoki poziom zawodniczek. W Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich stoczono 87 walk, w Pucharze Polski Kadetek 245.

Jednak to, co cieszy najbardziej to bardzo dobre wyniki zawodniczek z Karlina.

Amanda Tomczyk w walce finałowej Turnieju Nadziei Olimpijskich pokonała reprezentantkę Węgier – Nikolettę Farago zdobywając złoty medal.

W turnieju MLUKS Karlino reprezentowały 2 zawodniczki, a klub znalazł się na 11 miejscu w klasyfikacji drużynowej. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna Węgier, której trener odebrał również puchar w klasyfikacji wojewódzkiej

Pełna lista wyników dostępna na:

Natomiast w Pucharze Polski Kadetek dziewczyny z MLUKS Karlino zdobyły 3 medale. Złoty medal zdobyła Natalia Walczak, a brązowe wywalczyły Marcelina Oleksik oraz Donata Oleksik.

Karliński klub reprezentowało 7 zawodniczek i w klasyfikacji drużynowej MLUKS Karlino zajął II miejsce, natomiast w klasyfikacji wojewódzkiej zwyciężyło Województwo Zachodniopomorskie.

Oficjalne otwarcie imprezy miało dwa akcenty artystyczne. Dla zebranych Karlińskiego Walczyka zaśpiewał Chór „Passionato”, a motywację i cechy mistrzów w tańcu pokazała grupa  NASA Koszalin.

Burmistrz Karlina otrzymał najwyższe wyróżnienie - złoty medal Polskiego Związku Zapaśniczego za wspieranie rozwoju tej dyscypliny.

Impreza była również okazją do krótkiego podsumowania już 10 letniej działalności klubu MLUKS Karlino. Były wspomnienia, podziękowania i ..kwiaty dla wyrozumiałej żony prezesa Klubu. Prezes MLUKS Karlino podziękował burmistrzowi Karlina, Referatowi Promocji i Rozwoju Gospodarczego, Tomaszowi Rusieckiemu, Dawidowi Takunow, Piotrowi Marcinkowskiemu, Tadeuszowi Krawczyk, Patrykowi Woźniak oraz  Radosławowi Dublinowskiemu za wspieranie działalności i pracę na rzecz klubu oraz pracownikom ZOSTIR Sp. z o.o.  za zaangażowanie w organizację tego międzynarodowego wydarzenia.

Doskonale zorganizowana impreza to sukces organizacyjny MLUKS Karlino i Wojciecha Sadowskiego. Pokazała ona również sprzyjający sportowcom klimat w Karlinie, gdzie właśnie rozpoczyna się zgrupowanie reprezentacji kadetek z trenerem Dariuszem Grzywińskim, juniorek z trenerem Marcinem Marcinkiewiczem oraz ekip zagranicznych z Węgier, Łotwy, Ukrainy, Niemiec i Czech.

Impreza była dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy!