Mają już gdzie grać ! Uroczyste otwarcie nowego boiska w Gościnku !
14 / 09 / 2019 | Michał | wyświetleń: 304


W sobotnie popołudnie 14 września 2019 r. w sołectwie Gościnko dokonano uroczystego otwarcia boiska sportowego przy świetlicy wiejskiej.

 

Przedmiotem inwestycji była budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z wyposażeniem - urządzenia sportowe, piłkochwyty, ciągi piesze.


Nowo powstały kompleks sportowy o nawierzchni syntetycznej - poliuretanowej ma łączyć trzy dyscypliny sportowe: boisko do gry w piłkę nożną, w koszykówkę i w piłkę siatkową.


Gmina Karlino pozyskała dofinansowanie na budowę obiektu w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”, z wyłączeniem projektów grantowych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania - Mieleńskiej Lokalnej Grupy Rybackiej.


Burmistrz Karlina Waldemar Miśko wraz z panią sołtys Beatą Klepuszewską i mieszkańcami sołectwa przecięli symboliczną wstęgę oraz zaprosili wszystkich zgromadzonych do zwiedzania nowego obiektu.


Przyznana pomoc finansowa ze środków EFMR wynosi 85% zwrotu poniesionych kosztów  kwalifikowalnych a cała inwestycja wyniosła 238.390,00 zł.

 

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ