A może do sauny ?.. zaskocz się aromatycznym seansem w saunie fińskiej!
18 / 09 / 2019 | Ewa | wyświetleń: 279

Tak jak w Polsce łazienka, tak w krajach skandynawskich sauna jest podstawowym wyposażeniem domostwa. Pobyt w saunie jest też zabiegiem odprężającym, usuwającym zmęczenie, dającym poczucie rozluźnienia i relaksu. Do historii przeszła sauna byłego prezydenta Finlandii - Urho Kekkonena, w której co czwartek odbywały się posiedzenia rządu fińskiego.

1

W saunie rozluźniamy umysł, a także ciało. Zapominamy o problemach i łatwiej jest nam podejmowac decyzje. Seanse w saunie maja także charakter terapeutyczny. Poprawiaja krążenie, przemiane materii oraz podwyższają odporność immunologiczną. Sauna działa podobnie jak masaż, pomaga rozluźnić mięśnie, uelastycznia stawy. Sauna fińska jest sauna suchą, wilgotność powietrza wynosi w niej ok. 15%, a pierwsze wejście do sauny na około 10 minut powinno mieć miejsce na najniższe łóżko. Po tym czasie należy skorzystać z basenu z zimą wodą lub po prostu wskoczyć pod zimny prysznic. Drugie wejście do sauny następuje na wyższą półkę.

Należy wytrzymać 10- 15 minut i znów skorzystać z zimnego prysznica. Po tym czasie przychodzi pora na ulgę, którą daje podniesienie wilgotności powietrza w saunie poprzez wylewanie porcji wody na rozgrzane kamienie pieca sauny. I w tym momencie do sauny wkracza aromaterapia z całym dobrodziejstwem olejków eterycznych. Zastosowanie olejków eterycznych nie tylko daje przyjemne wrażenia zapachowe. W wysokiej temperaturze olejki odparowują natychmiast i bardzo szybko przenikają przez rozszerzone pory skóry do organizmu, podobnie jak przez górne drogi oddechowe.

1

1

Cały seans w saunie nie powinien trwać dłużej niż 45 -50 minut. Pobyt w saunie jest dla organizmu nie tylko zabiegiem odnowy biologicznej, ale również dużym wysiłkiem. Osoby z dolegliwościami serca i układu krążenia powinny zasięgnąć porady lekarza. Po wyjściu z sauny trzeba mieć czas na odpoczynek najlepiej w pozycji leżącej lub siedzącej przez co najmniej 15 minut.Konieczne jest uzupełnienie utraty płynów z organizmu, wypicie wody mineralnej lub sok pomidorowy, który zawiera potas. Na zabiegi w saunie trzeba przeznaczyć około dwóch godzin, bez pośpiechu, zapominając o problemach i obowiązkach. Na pewno nie będzie to czas stracony !! ZAPRASZAMY .

1

Nr tel:570-990-747

e-mail:

 ZOSTiR

 

 

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ