Ponad 250 trenerów w "Akademii Grassroots" w Karlinie
31 / 10 / 2019 | Magda | wyświetleń: 321

Ponad 250 trenerów w "Akademii Grassroots" w Karlinie

30.10.2019 r w hali Homanit Areny - Regionalnego Centrum Turystyki i Sportu w Karlinie odbyło się szkolenie dla trenerów piłki nożnej.

 

Ponad 250 trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego i animatorów uczestniczyło w kursokonferencji „Akademia Grassroots 2019”. Bezpłatne szkolenie zorganizowane przez PZPN przy współudziale ZZPN odbyło się w hali sportowej w Karlinie.

 

 

Kilka godzin zajęć teoretycznych i praktycznych przeprowadzonych przez doświadczonych szkoleniowców pozwoliło zebranym zapoznać się z najnowszymi trendami obowiązującymi w piłce dziecięcej. Podczas szkolenia największy nacisk położony był bowiem na odpowiednią pracę z najmłodszymi.

 

W Karlinie wśród słuchaczy nie zabrakło bardzo doświadczonych szkoleniowców. Na trybunach zasiedli między innymi Kazimierz Biela czy Mirosław Masicz. - Kto nie idzie z duchem czasu ten się cofa. Dlatego z dużym zainteresowaniem wysłuchałem dzisiejszych wykładów. Choć na trenerce zjadłem zęby dowiedziałem się dziś wielu interesujących nowinek – powiedział Biela.

Szkolenia Grassroots obywają się w całej Polsce. To dowodzi, że PZPN ogromną wagę przywiązuje do szkolenia dzieci. - Bardzo istotne, że w ostatnich latach znacznie przybyło trenerów z licencją Grassroots C. W skali kraju zbudowaliśmy szkoleniową piramidę, na dole której znajduje się najwięcej właśnie szkoleniowców z licencją C. To, że znajdują się oni u podstawy tej piramidy wcale nie oznacza, że są najmniej ważni, Wręcz przeciwnie, ich praca ma ogromne znaczenie dla rozwoju najmłodszych adeptów piłki nożnej. Za swój osobisty sukces uważam wprowadzenie unifikacji kursów Grassroots C. Teraz każdy z początkujących trenerów, bez względu czy kurs przeszedł w Warszawie, Szczecinie czy Rzeszowie, nabywając podstawową licencję ma bardzo podobne umiejętności i wiedzę – dodał Pasieka.

Źródło: http://www.zzpn.pl/aktualnosci-zzpn/773-ponad-250-trener%C3%B3w-w-akademii-g

 

 

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ