Ponad 2 mln dofinansowania na stworzenie lepszych warunków kształcenia w Zespole Szkół w Karlinie
12 / 01 / 2018 | Magda | wyświetleń: 377

Gmina Karlino otrzymała dofinansowanie projektu pn "Przebudowa wraz z zakupem wyposażenia sal dydaktycznych Zespołu Szkół w Karlinie"w, który będzie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w ramach działania RPZP.09.08.00 Infrastruktura szkolnictwa zawodowego, typ projektu: Inwestycje w infrastrukturę szkolnictwa zawodowego służące dostosowaniu jej potrzeb rynku pracy i regionalnych specjalizacji.

 

 

Celem projektu jest inwestowanie w kształcenie, szkolenie oraz szkolenie zawodowe na rzecz zdobywania umiejętności i uczenia się przez całe życie poprzez rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej.

Dzięki realizacji projektu powstaną jeszcze lepsze warunki kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Karlinie.

Przedmiotem projektu  jest adaptacja i wyposażenie Zespołu Szkół w Karlinie w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne do nauki zawodu (m.in. w nowo otwarty kierunku technik mechatronik).

W wyniku realizacji projektu wyposażona zostanie, w nowoczesny sprzęt i wyposażenie dydaktyczne pracownia rysunku technicznego, pracownia komunikacji w języku obcym, pracownia do prowadzenia zajęć z przedmiotu montaż i pomiary elementów i zespołów mechatronicznych oraz doposażona zostanie pracownia elektrotechniki i elektroniki.

Ponadto uzupełnieniem projektu jest rozpoczęta już przebudowa i adaptacja części budynku szkolnego  na pomieszczenia internatu przeznaczonego dla 60 uczniów (w tym dla dwóch osób o ograniczonej zdolności poruszania się – pokój dwuosobowy na parterze).

Okres realizacji projektu: od 20.12.2016 – 31.12.2018

Całkowita wartość wszystkich zadań:  2 525 140,92 zł

Kwota dofinansowania: 2  146 369,77 zł

Środki własne z budżetu JST: 378 771,15 zł

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ