Morskie opowieści - nowa wystawa w karlińskim Muzeum otwarta
11 / 01 / 2019 | Magda | wyświetleń: 593

 

"Morskie opowieści” to wystawa składająca się kilkudziesięciu prac pięciu autorów, która prezentuje nie tylko piękne krajobrazy morskie, ale również bardzo indywidualnie potraktowanie tematyki marynistycznej. Obrazy fotograficzne, zbliżone w nastroju do impresjonistycznego malarstwa, pokazują porty i przystanie rybackie pomorskiego wybrzeża i nie tylko.

Wernisaż wystawy 11.01.2018 r. uświetnili muzyką na żywo Dariusz Wojciechowski oraz Janusz Lachowicz, którzy szantami wprowadzili zgromadzonych w  morski klimat.


Bardzo ciekawa wystawa będzie dostępna w Muzeum Ziemi Karlińskiej do 8.03.2019

 

Anna Klinkosz

Urodzona w Zamościu, absolwentka Akademii Rolniczej we Wrocławiu - z wykształcenia geodeta z zamiłowania fotografik. Obecnie mieszka w Koszalinie. Członek rzeczywisty Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem AFRP, członek Fotoklubu „Zamek” w Szczecinie, członek Polskiego Związku Fotografów Przyrody Okręg Wielkopolski oraz Stowarzyszenia Marynistów Polskich Oddział w Słupsku. Fotografuje krajobraz, architekturę i ludzi. W poszukiwaniu tematów i ciekawych pejzaży wiele podróżuje. Jednak najbliższa jest jej tematyka morska i ludzie morza. Często odwiedza małe porty rybackie chwytając w obiektywie trud pracy rybaków oraz nadmorskie krajobrazy. Laureatka licznych konkursów fotograficznych. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych zarówno w kraju jak i za granicą.

 

Romuald Długosz

Pomorzanin urodzony w Chojnicach. Biolog i medyczny diagnosta laboratoryjny, żeglarz, pasjonat fotografii, kolei żelaznych, przyrody i historii regionu. Członek Stowarzyszenia Marynistów Polskich Oddział Fotograficzny w Słupsku.

 

Kazimierz Jurkowski

Fotografia jest dla mnie czymś więcej niż hobby, jest po prostu sposobem na życie. We wczesnej młodości, zainspirowany fotograficznymi dokonaniami moich starszych braci, sam sięgnąłem po aparat fotograficzny. Pasja szybko stała się moim zawodem, a wieloletnie najprzeróżniejsze doświadczenia pozwalają mi teraz na realizację twórczych przemyśleń. Chciałbym, aby w mojej fotografii, która często jest tylko zapisem chwili, oprócz rzetelnej reporterskiej prawdy, znalazło się poetyckie piękno i muzyczna doskonałość.

 

Marek Jóźków

Długoletni wykładowca w pracowni fotografii Państwowego Ogniska Kultury Plastycznej w Koszalinie i sekcji fotografii Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skarpie”. Swoje prace wystawiał na wszystkich kontynentach świata. Laureat wielu nagród w kraju i za granicą. Odznaczony przez Federację Stowarzyszeń Fotograficznych oraz Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej za osiągnięcia artystyczne. Za swoją działalność na polu fotografii odznaczony przez Ministerstwo Kultury odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Złotym Krzyżem Zasługi.

 

Zbigniew Suliga

Artysta fotografik, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Oddziału Fotograficznego Stowarzyszenia Marynistów Polskich, Grupy twórczej „Kontur” w Szczecinie, grupy fotograficznej „Światłoczuli” w Słupsku, właściciel półtora kilograma medali, odznaczeń i dyplomów. Autor trzech albumów autorskich, uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Przez siedemnaście lat prowadził studio fotografii reklamowej. Fotografuje w technice fotografii otworkowej. To bardzo ciekawa technika. Więcej informacji tutaj.

 

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ