Po 3. turnieju w grupie białogardzkiej Ligi Żaków KOZPN!
14 / 01 / 2019 | Joanna | wyświetleń: 665

 

              12 stycznia 2019 r. w Karlinie odbył się pierwszy w 2019 r. turniej 6. edycji Ligi Żaków Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Grupa białogardzka – bo o niej mowa – dołączyła do grup: drawskiej, kołobrzeskiej, koszalińskiej ziemskiej i szczecineckiej, które mają rozegrane przynajmniej trzy turnieje.

 

12 stycznia 2019 r. od godziny 10:00 w Karlinie w HOMANIT ARENIE Regionalnym Centrum Turystyki i Sportu   cieszyli i bawili się grą w piłkę nożną, żacy grupy białogardzkiej. Organizatorem turnieju był Zbigniew LITEWKA (MKS Sokół Karlino). Gospodarzem imprezy – MKS Sokół Karlino (Prezes Waldemar MIŚKO). W trzecim turnieju w tej grupie wzięły udział: UKS Dąbek Przedszkole Tychowo, GMLKS Głaz I Tychowo, GMLKS Głaz II Tychowo, LZS Gryf I Dobrowo, MKS Sokół I Karlino, MKS Sokół II Karlino, UKS Unia I Białogard, UKS Unia II Białogard, UKS Unia III Białogard, UKS Unia IV Białogard i UKS Unia V Białogard. LZS Gryf II Dobrowo nie wziął udziału w imprezie. Koordynatorem rozgrywek w powiecie białogardzkim jest Dariusz GORZKIEWICZ (664-465-886).

W trakcie zmagań żaków nie ma żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Zgodnie z „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce” uchwaloną 10 lipca 2013 r. po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia). Dotyczy to zarówno Ligi Żaków KOZPN, jak i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012.

              Zespoły grały systemem „każdy z każdym” 1 x 12. minut, w dwóch podgrupach. Łącznie dało to 25. rozegranych spotkań, w których padło aż 80 bramek. Nieco ponad 3,2 bramki na spotkanie. Kilka spotkań zakończyło się remisem, cop wiązało się z koniecznością oddania rzutów z linii rzutu karnego.

              Grano zgodnie z głównymi przepisami w poszczególnych kategoriach wiekowych, zawartymi w Unifikacji, na mniejszych boiskach, w 5-osobowych składach i na bramki o wymiarach 3 x 1,55 m.

              Sędziami spotkań, byli sędziowie klubowi MKS Sokół Karlino: Radosław Gruca i Zbigniew Malinowski.

              Tabela grupy białogardzkiej Ligi Żaków KOZPN, po trzecim turnieju:

Lp.

                Nazwa drużyny           

Trener/Kierownik

Ilość turniejów

1.

UKS Dąbek Przedszkole Tychowo

Wojciech Szatkowski

3

2.

GMLKS Głaz I Tychowo

Arkadiusz Jabłoński

3

3.

GMLKS Głaz II Tychowo

Arkadiusz Jabłoński

3

4.

LZS Gryf I Dobrowo

Grzegorz Giedrojć

3

5.

MKS Sokół I Karlino

Zbigniew Litewka

3

6.

MKS Sokół II Karlino

Zbigniew Litewka

3

7.

UKS Unia I Białogard

Dariusz Gorzkiewicz

3

8.

UKS Unia II Białogard

Dariusz Gorzkiewicz

3

9.

UKS Unia III Białogard

Dariusz Gorzkiewicz

3

10.

UKS Unia IV Białogard

Dariusz Gorzkiewicz

3

11.

UKS Unia V Białogard

Paweł Kuśmierczyk

2

12.

LZS Gryf II Dobrowo

Grzegorz Giedrojć

1

              MKS Sokół Karlino przygotował słodki poczęstunek oraz soczki owocowe dla uczestników turnieju!

              Młodzi Uczestnicy imprezy zostali uhonorowani imiennymi dyplomami!

Organizator turnieju– Zbigniew LITEWKA (MKS Sokół Karlino) i Gospodarz imprezy – MKS Sokół Karlino (Prezes Waldemar MIŚKO), dziękują rodzicom młodych piłkarzy MKS Sokół Karlino, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie karlińskiej imprezy. Gratulują także młodym zawodnikom wytrwałości i chęci uprawiania tego pięknego sportu!

Kolejny turniej w grupie białogardzkiej: w lutym 2019 r. w Tychowie w Hali Sportowo-Widowiskowej o godz. 10.. Organizatorem turnieju jest Arkadiusz JABŁOŃSKI (GMLKS Głaz Tychowo). Gospodarzem imprezy – GMLKS Głaz Tychowo  (Prezes – Łukasz MIĘKUS).

Czekamy na kolejne zgłoszenia! Dokumentacja niezbędna do pisemnego zgłoszenia drużyny do rozgrywek i przeprowadzenia turnieju, znajduje się na stronie www.kozpn.pl. w zakładce: LBO 2012 i Liga Żaków w Wydziale Gier i Ewidencji.

Koordynatorami rozgrywek Ligi Żaków KOZPN w poszczególnych powiatach, zgodzili się zostać: białogardzkim – Dariusz GORZKIEWICZ (UKS Unia Białogard), drawskim – Ernest MARCINKOWSKI (AP Drawsko Pomorskie), kołobrzeskim – Rafał ŁASECKI (AP Kotwica Kołobrzeg), koszalińskim grodzkim – Piotr RADLIŃSKI (KKPN Bałtyk Koszalin), koszalińskim ziemskim – Henryk KOWALSKI (UKS Olimpia Bobolice), sławieńskim – Krzysztof JASIEWICZ (UKS Orlik Darłowo), szczecineckim – Maciej GÓRA (AP Szczecinek), świdwińskim – Tomasz ŚMIGASIEWICZ (GLKS Pomorzanin Sławoborze) i wałeckim – Krzysztof JAROSZEWICZ (MUKS Orzeł 2010 Wałcz).

Uwaga!

              - Zgodnie z „Regulaminem Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, „w rozgrywkach prowadzonych przez KOZPN mogą brać udział wyłącznie zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry przez Wydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Związku Piłki Nożnej w systemie Extranet…”.

              - Zgodnie z Załącznikiem nr 1 do „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, w rozgrywkach orlików mogą występować chłopcy urodzeni w roku 2008 i młodsi, natomiast w rozgrywkach żaków – urodzeni w roku 2010 i młodsi.

              - W rozgrywkach mogą grać także całe drużyny dziewcząt oraz drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być o dwa lata starsze od rocznika danej kategorii wiekowej (czytaj – chłopców).

              - Integralną częścią „Regulaminu Rozgrywek Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na sezon 2018/2019”, jest aktualna „Unifikacja – Główne przepisy w poszczególnych kategoriach wiekowych” w kategorii Orlik (U11 i U10) oraz Żak (U9 i U8).

              - Ilość turniejów w grupie, powinna odpowiadać ilości zespołów, zgłoszonych do rozgrywek w danej edycji! A pierwsze turnieje w grupie, powinny się odbyć na obiekcie klubu Koordynatora rozgrywek!

              Szczegółowych informacji na temat lig rozgrywkowych żaków i orlików, udziela Ryszard Wątroba (604-400-355 lub 603-447-581) – koordynator rozgrywek Ligi Żaków KOZPN  i Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

                                                                    Tekst - Ryszard Wątroba, zdjęcia – Dariusz Gorzkiewicz   

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ