Bieg na rozgrzewkę, a później zimna kąpiel
11 / 03 / 2019 | Urszula | wyświetleń: 533

W niedzielę 10 marca 2019 r. sympatycy zimnych kąpieli zawitali do Karlina, gdzie na Przystani Kajakowej „Wodnik” odbyła się Kąpiel Morsów, której towarzyszył II Karliński Bieg z Morsem zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie NA SZCZYT i Białogardzki Klub Morsów SOPEL. W biegu i w marszobiegu udział wzięło 63 zawodników, ale najważniejsze nie było zwycięstwo, lecz  cel charytatywny, do którego osiągnięcia dołożyli się biegacze. Pobiegli dla Wojtka na zakup cyber-oka. Dzięki zaangażowaniu biegaczy i kibiców udało się zebrać 3 872 zł. Bieg odbył się na dwóch dystansach 2,5 i 5 km. Najlepszym z nich na dystansie 5 km  okazał się Tomasz Pick z klubu Deaf z Koszalina. Drugie miejsce przypadło Sławomirowi Kroczyńskiemu z KB Wygan z Kołobrzegu, a trzecie Krystianowi Żeliszczakowi z klubu KRA z Karlina. Natomiast na dystansie 2,5 km, jako pierwsza linie mety przekroczyła Martyna Szulc z klubu Szulc Runners Team z Białogardu. Z kolei w Marszu Morsa pierwsze miejsce wywalczyła Katarzyna Kuźnicka z klubu Sopel z Kołobrzegu.

 

Po przybyciu na metę, każdy z uczestników został nagrodzony pamiątkowym medalem.

Uśmiechnięci od ucha do ucha w gorących rytmach muzyki amatorzy zimnych kąpieli wspólnie rozgrzewali się, a następnie tradycyjnie już do zimnej wody wskoczyli  o godz. 12:00. Około 50 osobowa grupa Morsów spędziła w wodzie blisko 10 minut energicznie się przy tym ruszając. Pozytywne nastroje dopisywały absolutnie wszystkim. Kibicowali im mieszkańcy oraz koledzy z klubów morsów.

 

 

 Na miłośników i kibiców zimnych kąpieli oraz wszystkich uczestników wydarzenia czekała gorąca zupa i  ognisko z kiełbaskami oraz czas na wspólne śmiechy i wymianę doświadczeń.

Serdecznie gratulujemy Panu Bogusławowi Kaźmierczakowi z białogardzkiego SOPLA, za zdobycie 2 i 4 miejsca w zawodach pływackich w BIG NEVA CUP w rosyjskim Sankt Petersburgu, czyli w 25 metrowym basenie w lodzie, oraz odwagi wszystkim uczestnikom niedzielnego morsowania.

Dziękujemy również naszym sponsorom: firmie Homanit Polska, Agro Pomorze oraz klubowi Forma Białogard, oraz  wszystkim którzy przyczynili się do  kolejnego organizacyjnego wydarzenia.

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ