Mundurowi w Karlinie połączyli siły specjalnie dla dzieci i młodzieży tuż przed wakacjami !
12 / 06 / 2019 | Michał | wyświetleń: 228

12 czerwca 2019 roku już po raz 10 funkcjonariusze Straży Miejskiej w Karlinie zorganizowali Ścieżkę Dydaktyczną pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2019”.


Karlińska ścieżka edukacyjna ma formę stanowisk informacyjnych poszczególnych służb mundurowych rozmieszczonych na terenie miasta Karlino. Uczniowie biorący udział w akcji mają za zadanie odwiedzić każde stanowisko mundurowych gdzie przygotowane zostaną pytania oraz zadania specjalne. Za prawidłowe odpowiedzi oraz poprawne wykonanie ćwiczeń przyznawane będą punkty.


W tym roku zaproszenie do udziału w ścieżce dydaktycznej przyjęli funkcjonariusze z 12 formacji: Komendy Policji Powiatowej w Białogardzie, Komisariatu Policji w Karlinie, Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Karlinie, Straży Granicznej w Kołobrzegu, Straży Leśnej w Gościnie, Straży Łowieckiej w Koszalinie, Służby Więziennej z Dobrowa, Straż Ochrony Kolei w Koszalinie, Inspekcji Transportu Drogowego z Koszalina, WOPR w Karlinie oraz OSP Białogardzko – Koszalińskiego Klubu Płetwonurków „NORTH DIVERS”.


Celem wspólnych działań jest zabawa poprzez naukę aby przed okresem beztroskiego odpoczynku sprawdzić wiedzę dzieci i młodzieży z terenu gminy Karlino na temat bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wycieczek i błogiego odpoczynku.


W ścieżce dydaktycznej wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Karlinie  a także Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka. Wspólne spotkania oraz tzw. pogadanki z młodzieżą wpływają pozytywnie na wzbogacenie ich wiedzy,  przyczyniają się do wymiany doświadczeń,  zacieśniają i usprawniają dotychczasową współpracę, a tym samym podnoszą jakość i efektywność działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa nie tylko podczas okresu wakacyjnego.


Funkcjonariusze Straży Miejskiej dziękują wszystkim zaangażowanym w tegoroczną 10. edycję Ścieżki Dydaktycznej. Zapraszamy do Karlina za rok !


grafika
Galerie:
grafika
12 / 06 / 2019
Michał
Ilość fotografii: 62
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ