8 dzień obozu szkoleniowego zapaśniczek w Karlinie
17 / 07 / 2019 | Michał | wyświetleń: 213

„Nie ma zwycięstwa bez poświęcenia” - i nie chodzi tylko o zwycięstwo w postaci medalu na ważnej imprezie sportowej. Zwycięstwo to także pokonanie własnych słabości i codzienna walka z lenistwem.


Kadrowiczki biorące udział w zgrupowaniu kadry narodowej kadetek w zapasach, który odbywa się w Karlinie w Homanit Arenie wylewają na hali dosłownie "siódme poty". Wychodzą z treningów zmęczone ale doskonale wiedzą, że tylko ciężką pracą, słuchając szkoleniowców, wykonując wielokrotnie te same ciężkie ćwiczenia, zbliżają się do celu jakim są:

  • Igrzyska Europejskie, które odbędą się w Baku w dniach 21-23.07.2019. W imprezie też zadebiutuje reprezentantka Klubu MLUKS Karlino - Natalia Walczak - obecna brązowa medalistka ostatnich Mistrzostw Europy.
  • Mistrzostwa Świata, które odbędą się w sierpniu w Sofii.


Na zgrupowaniu oprócz typowo szkoleniowych treningów technicznych na sali jaki i w plenerze, odbywają się ćwiczenia kondycyjne i siłowe. Obóz na pewno nie jest lekki, ale na tym to wszystko polega – to nie jest leżakowanie na plaży, mimo iż są wakacje.


Nawet jeśli sami nie jesteśmy sportowcami, jeśli nie trenujemy cyklicznie, pamiętajmy, że regularny, aktywny wypoczynek jest nam niezbędny i konieczny do funkcjonowania, bycia energicznym, ułatwia nam radzenie sobie z problemami i przede wszystkim czerpania radości z każdego dnia.

ZOSTiR

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ