Przypomnienie o konieczności szczepień przeciwko wściekliźnie
07 / 08 / 2019 | Ewa | wyświetleń: 300

Bycie opiekunem psa wiąże się nie tylko z przyjemnościami, ale też z obowiązkami. Szczepienia psa są tak samo ważne jak szczepienia u ludzi.

Obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie, zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt podlegają psy powyżej 3. miesiąca życia. Posiadacze psów są obowiązani zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Szczepień psów przeciwko wściekliźnie dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach działalności zakładu leczniczego dla zwierząt. Po przeprowadzeniu szczepienia posiadaczowi psa wydaje się zaświadczenie lub dokonuje się wpisu w paszporcie.

Mając na uwadze dobro psa szczepionka przeciw wściekliźnie jest obowiązkowym punktem ochrony zdrowia, a nawet życia naszego psiaka. Jest to bardzo groźna choroba, niszcząca organizm chorego, przenikająca w jego komórki jednocześnie obniżając jego odporność. Aby móc cieszyć się zdrowiem swojego ulubieńca, wykonujmy regularnie profilaktyczne szczepienie przeciw wściekliźnie.

 

fotografia pobrana z http://karnickie.info/?p=8038

grafika
Załączniki:
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
09 / 01 / 2020 | Michał
grafika