Grzybobranie wraz z piknikiem rodzinnym zorganizowanym przez Program Umacniania Rodziny „SOS Rodzinie” w Karlinie
01 / 10 / 2019 | Michał | wyświetleń: 336

Dnia 29 września rodziny z programu SOS Rodzinie udały się na rodzinne grzybobranie połączone z piknikiem dla rodzin. Nasze obawy co do pogody rozwiały poranne niedzielne słońce i pogodne chmury. Wszyscy stawili się wyposażeni w niezbędny strój  i akcesoria prawdziwego grzybiarza.


W Koszalinie wsiedliśmy do wąskotorówki, gdzie pan konduktor zapewnił nas, że uchyli nam rąbka tajemnicy i pokaże las obfity w najładniejsze grzyby.  Obietnica została spełniona. Po 2 godzinach zbierania grzybów całe rodziny przyniosły kosze obfite w przepiękne prawdziwki, podgrzybki, kozaki i rydze. Następnie udaliśmy się po raz kolejny wąskotorówką do Rosnowa. Czekało tam na nas rozpalone ognisko ciepłe napoje i kiełbaski.


Po posiłku rodziny miały okazje spróbować swoich sił w konkurencjach i zawodach sportowych takich jak przeciąganie liny czy rzut hamulcem. Na koniec pikniku wyłoniliśmy zwycięzcę – grzybiarza roku 2019. Wygrana rodzina zebrała, aż 20 kg grzybów. Drugie miejsce zajęły dwie rodziny z niemałą wagą grzybów – po 15 kilogramów.


 

Na zakończenie naszej wspanialej przygody w autobusie przeprowadziliśmy konkurs dla dzieci na namalowanie najciekawszego grzyba. Po powrocie do Karlina wszyscy zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody oraz miłą niespodziankę od firmy NIVEA.  Dzięki firmie NIVEA jeszcze we wrześniu mogliśmy przekazać rodzinom kosmetyki, które pomagają troszczyć się i pielęgnować skórę naszych beneficjentów.  Dziękujemy!

Pracownicy Programu Umacniania Rodziny „SOS Rodzinie”

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ