Wojsko pomogło Gminie Karlino w transporcie żywności z Banku Żywności.
25 / 03 / 2020 | Magda | wyświetleń: 144

Wojsko pomogło Gminie Karlino w transporcie żywności z Banku Żywności. Karlino, jako jedna z pierwszych gmin w województwie zachodniopomorskim otrzymała takie wsparcie.

14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej już dziś rano przewiozła transport do Karlina.

 

Żywność trafi do osób objętych kwarantanną, spełniających kryterium dochodowe. To ważna pomoc w tym trudnym czasie, kiedy zmagamy się z epidemią koronawirusa również podczas  codziennych czynności.

14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej, zluzowana w ubiegłym tygodniu przez żołnierzy 12 Dywizji Zmechanizowanej z posterunków i patroli na granicach państwowych, przeszła w tryb bezpośredniej pomocy administracji publicznej i samorządom. Żołnierze organizują transporty żywności dla Ośrodków Pomocy Społecznej czy Caritas, pomagają także weteranom i kombatantom Armii Krajowej po to, by nie narażać starszych, często schorowanych osób na działanie wirusa i kontakt z nosicielami Covid-19.

Zachodniopomorscy terytorialsi czują się szczególnie odpowiedzialni za żołnierzy Armii Krajowej, bo to ich tradycje dziedziczy formacja.

- Nasi żołnierze są w stałej gotowości, aby nieść pomoc organizując transporty dla potrzebujących ośrodków pomocy społecznej, czy organizacji pozarządowych, od tego jesteśmy. Oddają także krew, opiekują się weteranami i kombatantami. Do dyspozycji jest także nasz psycholog, który pomaga osobom w izolacji, kwarantannie, przetrwać ten ciężki czas - mówi dowódca 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Grzegorz Kaliciak.

Wsparcie, jakie otrzymujemy jest bardzo ważne, szczególnie dla jednostki, jaką jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karlinie, o ograniczonych zasobach finansowych – mówi Katarzyna Oryszewska- kierownik MGOPS.

Pamiętajmy, że to od naszej dyscypliny i zachowania zależy, jak szybko uda nam się wrócić do normalności.

 

grafika
Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
21 / 03 / 2020 | Michał
grafika