Dzień Osadnika
27 / 03 / 2014 |
grafika
Załączniki:

W 2010 roku Gmina Karlino rozpoczęła cykl działań mających na celu odkrywanie naszej historii, tożsamości miejsca. Traktuje ją jako ważny element w rozwoju miasta. Każdego roku podejmujemy się organizacji tzw. spotkań historii w formie małych konferencji popularno – naukowych. Każdy rok poświęcony jest innej postaci, związanej z Karlinem. W odkrywaniu historii, staramy się pamiętać o wszystkich pokoleniach, które budowały Karlino, które miały swój wkład w dzisiejszy wygląd miasta, życie społeczno – gospodarcze. Nie zapominamy również o tych, którzy po 1945 roku przybyli na nasze ziemie, by tutaj się osiedlić i żyć.

W roku 2014 Gmina Karlino pragnie kontynuować odkrywanie tożsamości historycznej i budowanie dialogu i pomostu pomiędzy pokoleniami oraz mieszkańcami Euroregionu Pomerania. Organizowanie tej imprezy to ukłon w stronę ludzi, którzy budowali na naszych ziemiach zręby polskiej państwowości, to jedyna w swoim rodzaju okazja do obcowania z żywą historią. Kontynuując nasze budowanie tożsamości historycznej w roku bieżącym realizujemy projekt pn. „Przez stulecia. O skarbach archeologicznych ziemi karlińskiej”, który jest organizowany w ramach Dnia Osadnika

W dniach 4-6.03.2014r. Gmina Karlino organizuje cykl imprez i spotkań towarzyszących temu wydarzeniu, w celu uhonorowania poprzednich pokoleń oraz współczesnych mieszkańców Karlina – wszystkich tych, którzy na co dzień swoją pracą i postawą budowali i budują historię naszej małej Ojczyzny – Gminy Karlino. Kontynuując wypracowany w ostatnim czasie model organizacji imprez miejskich, do współpracy zapraszamy najmłodszych mieszkańców Gminy – przedszkolaków, uczniów naszych szkół, by od najmłodszych lat budować tzw. społeczeństwo obywatelskie.

Szczegóły w zakładkach poniżej.


Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ